2025 Ironcraft Mini Skid Steer Rotary Tiller MINITIL44
Call or Click for Quote
Apply for financing
Get in Touch
    Description
    The Mini Skid Steer Rotary Tiller is a perfect attachment for tilling gardens and small fields. It’s also great for deer hunters to use to make food plots with ease. These tillers have a bi-directional rotation and can till ground up to 6” deep.
    Info
    Industry
    Agriculture
    Make
    Ironcraft
    Model
    Mini Skid Steer Rotary Tiller MINITIL44
    Trim
    Base
    Year
    2025
    MSRP
    N/A
    Category
    Tillage
    Subcategory
    Rotary Tillers
    Specs
    Notes
    Plate Thickness: 1/4" Plate ( Rolled Housing) | Flow Requirement (GPM): 10-20 GPM | Tilling Depth: 6" | Notes: 2-3/8" tine rod, bolt on replaceable tines, 3/8" sides with 3/8" shoes. Also available for MT50
    Width
    Working:44"