2018 EDCO 10" Hardscape Saw GMS-10-5.5H
Call or Click for Quote
Apply for financing
Get in Touch
    Description
    Hardscape Saws have maximum cutting depths from 4" to 5" and cut many types of stone including pavers, brick, and stepping stones.
    Features may include:
    • Cuts interlocking pavers, stepping stones, brick and stone or brick veneers, wet or dry
    • Lightweight for easy transport and loading
    • Rolling table locked to tray so it cannot be lost
    • Simple design for low maintenance
    • Patented dust control vacuum system is standard for dry cutting
    • Non-tilt Engine Platform
    • 10" Dry Cutting Diamond Blade included
    IDEAL FOR...
    • Cutting interlocking pavers, brick, stepping & cultured stones
    • Professional paver installers
    • Landscapers
    • Masons
    • Rental stores and do-it-yourselfers
    Info
    Industry
    Agriculture
    Make
    EDCO
    Model
    10" Hardscape Saw